Gdzie zamówić profesjonalne tłumaczenie medyczne?

Tłumaczenia medyczne są specjalnym typem tłumaczeń, w których duże znaczenie ma nie tylko znajomość danego języka obcego, ale również kwestii medycznych. Gdzie można zamówić profesjonalne tłumaczenie treści medycznych, na przykład wyników badań czy artykułu naukowego?

Kto może prowadzić tłumaczenia medyczne?

Termin tłumaczeń medycznych odnosi się do rodzaju tłumaczeń różnych treści i wypowiedzi, które odnoszą się do tematyki medycznej.

Do prowadzenia tłumaczeń medycznych nie trzeba mieć specjalnych uprawnień jak w przypadku tłumaczeń przysięgłych. Jednak trzeba pamiętać o tym, że tłumacz w tym przypadku musi posiadać nie tylko nienaganną znajomość języka obcego, ale również musi mieć wiedzę medyczną.

Tłumaczeniami medycznymi zajmują się zatem osoby z odpowiednim przygotowaniem w tym zakresie, również lekarze oraz inne osoby związane z branżą medyczną. W przypadku, gdy tłumaczenia nie wykonuje lekarz, tłumacz może też zwrócić się do niego w celu kontroli przekładu.

Rodzaje tłumaczeń medycznych

Tłumaczenia medyczne mają bardzo szerokie zastosowanie. Wykonuje się wtedy między innymi przekłady poniższych dokumentów:

  • wyniki badań
  • wypisy ze szpitali
  • zaświadczenia lekarskie
  • opinie lekarskie
  • skierowania
  • ulotki medyczne
  • artykuły medyczne
  • instrukcje obsługi urządzeń medycznych

Oczywiście, jest to tylko przykładowy zakres tego typu przekładów, ponieważ można zastosować je również w przypadku innych rodzajów dokumentów, które odnoszą się do różnych dziedzin medycyny.

Warto też wskazać, że tłumaczenia medyczne mogą być też prowadzone jako ustne, na przykład w przypadku korzystania z usług medycznych, w trakcie szkoleń oraz konferencji poświęconych medycynie, ale również podczas rozpraw sądowych.

Gdzie można zamówić tłumaczenie medyczne?

Obecnie tłumaczenia medyczne prowadzone są przez wiele działających w Polsce biur tłumaczeniowych.

Takie usługi oferuje swoim klientom między innymi biuro kancelariatlumacza.pl, które specjalizuje się w przekładach tego typu z różnych języków.

Aby dowiedzieć się, gdzie można skorzystać z tłumaczeń medycznych, wystarczy skorzystać z internetu. W sieci można łatwo zapoznać się z dostępnymi ofertami oraz cennikami tłumaczeń.

Czy tłumaczenia medyczne można zamówić przez internet?

Wiele tłumaczeń wykonuje się obecnie przez internet. Czy dotyczy to również tłumaczeń medycznych?

Tak, przez internet również można skorzystać z przekładów medycznych, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, gdy w okolicy nie ma żadnego biura, które zajmuje się tego typu przekładami.

Złożenie zamówienia na tego typu tłumaczenia możliwe jest między innymi w kancelarii pod adresem: https://kancelariatlumacza.pl/tlumaczenia-medyczne/.

Żeby skorzystać z tłumaczeń medycznych przez internet, konieczne jest przekazanie treści do biura. Można zrobić to przez internet, a następnie uzgodnić cenę przekładu i zapłacić za jego wykonanie. Biuro przystępuje następnie do pracy i we wskazanym czasie przekazuje dokumenty do klienta.

Jakie są ceny profesjonalnych tłumaczeń medycznych?

Tłumaczenia medyczne, które zaliczane są do kategorii tłumaczeń specjalistycznych, związane są z wyższymi kosztami, dlatego też trzeba być wtedy przygotowanym na wyższy wydatek niż w przypadku zwykłego przekładu.

Najczęściej ceny rozpoczynają się w tym przypadku od około 50 złotych netto za jedną stronę przekładu w przypadku języków popularnych jak angielski, niemiecki, francuski czy rosyjski. Gdy natomiast chodzi o języki mniej popularne, w takim przypadku ceny tłumaczenia mogą być już znacznie wyższe.

You Might Also Like

Leave a Reply