Jak dobrać i gdzie kupić zawiasy meblowe?

Wymiana zawiasów w meblach często jest konieczna, gdy są one już starsze i nie działają prawidłowo. W takim przypadku należy odpowiednio dobrać zawiasy meblowe oraz zamówić konkretny model. Zobacz, jak wyszukać właściwe zawiasy do mebli i gdzie można je zakupić!

Kiedy wymienić zawiasy meblowe?

Zawiasy meblowe używane są w różnych rodzajach mebli, między innymi w szafkach w meblach kuchennych i łazienkowych, w biurkach, w szafach ubraniowych czy w komodach i kredensach.

 

Zawiasy mogą z czasem przestać działać sprawnie, co zwykle wynika z ich intensywnego użytkowania, więc najczęściej psują się te w meblach, z których korzystamy najczęściej, na przykład w kuchni.

 

Gdy zawias nie domyka się prawidłowo, w takim przypadku można spróbować go wyregulować, ale zdarza się, że nawet regulacja nie pomaga. W takiej sytuacji najlepiej zamontować nowy zawias.

 

Również nowe zawiasy montowane są w meblach poddawanych renowacji, na przykład w starszych komodach czy w meblach kuchennych. W takim przypadku pozwalają na ich wygodne użytkowanie nawet wtedy, gdy meble te mają już swoje lata i ich oryginalne zawiasy nie działają prawidłowo.

 

Rodzaje zawiasów meblowych

Zawiasy do mebli można podzielić na różne kategorie w zależności od ich metody montażu, konstrukcji oraz sposobu działania.

 

Najczęściej wydziela się poniższe rodzaje zawiasów meblowych:

  • zawiasy standardowe puszkowe – są to standardowe i najczęściej używane obecnie zawiasy meblowe, które montowane są w wielu typach szafek, tego typu zawiasy mogą mieć również konstrukcję pozwalającą na ich ciche i wygodne domykanie
  • zawiasy puszkowe samodomykajace się – rodzaj zawiasów puszkowych, które domykają się same, wystarczy tylko lekko popchnąć szafkę, aby domknęła się ona automatycznie
  • zawiasy bez sprężyny – puszkowe zawiasy, które nie są wyposażone w sprężynę
  • zawiasy do szkła – specjalny rodzaj zawiasów, które przeznaczone są do używania w meblach wyposażonych w przeszklenia, na przykład w gablotach i witrynach
  • zawiasy taśmowe – zawiasy w formie dwóch splecionych ze sobą taśm, które są alternatywnym wyborem dla zawiasów puszkowych, montuje się je bezpośrednio na płycie mebla

 

Powyższe rodzaje zawiasów meblowych występują w wielu wariantach rozmiarowych oraz kolorach, co powoduje, że mogą być one dostosowane specjalnie do montażu w danym meblu.

 

Gdzie kupić zawiasy meblowe?

Sprzedażą zawiasów meblowych zajmują się w szczególności sklepy prowadzące sprzedaż akcesoriów meblowych, czyli można kupić w nich także innego rodzaju produkty jak nogi, kołka, prowadnice, gałki czy uchwyty.

 

Duży wybór akcesoriów tego typu czeka przede wszystkim w internecie, na przykład warto sprawdzić zawiasy meblowe  uchwytymeblowe24.pl, gdzie dla kupujących przygotowano szeroką gamę modeli zawiasów w wielu kategoriach, także od renomowanych producentów akcesoriów.

 

W przypadku zakupienia zawiasów w sklepie internetowym i niedobrania odpowiedniego modelu również można skorzystać z procedury zwrotu, dlatego też można wtedy oddać je i wybrać nowe, które będą pasowały prawidłowo.

You Might Also Like

Leave a Reply