Kanałowe leczenie zębów – co warto wiedzieć?

Zabiegi stomatologiczne kojarzą się z bólem i dyskomfortem. Endodoncja mikroskopowa kraków przeprowadzana jest z uwzględnieniem komfortu pacjenta.

Czym jest endodoncja mikroskopowa?

Endodoncja mikroskopowa inaczej nazywana jest leczeniem kanałowym. Zabieg ten przeprowadzany jest przy wykorzystaniu specjalistycznych narzędzi oraz mikroskopu. Tego typu leczenie przeprowadza się w gabinecie stomatologicznym, pod okiem profesjonalnego dentysty oraz personelu, którego zadaniem jego zapewnienie pacjentowi jak największego komfortu.

Leczenie kanałowe ma za zadanie opanowanie infekcji, które sięgnęły głębokich struktur zęba. Zabieg ten jest ostatnim etapem leczenia zachowawczego, tym samym pozwalając na zachowanie zęba oraz uniknięcie konieczności jego usunięcia, czyli ekstrakcji.

Wskazania do leczenia kanałowego – kiedy zgłosić się do stomatologa?

Endodoncja mikroskopowa kraków – https://stomatologiaswiatkowska.pl/leczenie-kanalowe/ to zabieg konieczny do wykonania w paru przypadkach. Warto zapoznać się z najczęstszymi objawami, którego mogą świadczyć o infekcji głębokich struktur zęba. Szybka reakcja i stawienie się u lekarza endodonty, pozwala na szybkie leczenie, tym samym zapobiegając konieczności usunięcia zęba. Endodoncja zajmuje się przypadkami mocno rozwiniętej próchnicy, która dotarła do głębszych struktur zęba i która wymaga specjalistycznego leczenia kanałowe.

W razie objawów takich jak silny ból, uczucie rozpierania wokół zęba, nadwrażliwość na wysoką temperaturę czy obrzęk, należy niezwłocznie udać się do lekarza specjalisty. Objawy te mogą świadczyć o stanie zapalnym miazgi, który wymaga jak najszybciej reakcji w postaci odpowiedniego leczenia. Wszelkie objawy bólowe muszą być zweryfikowane przez specjalistę, które oceni i pomoże wybrać najlepszy sposób leczenia.

Jak wygląda leczenie?

Po konsultacji i odpowiedniej diagnostyce, należy przystąpić do leczenia. Wykryta próchnica powinna leczona być jak najszybciej i bez zbędnej zwłoki. Im szybsze podjęte zostanie leczenie, tym większe prawdopodobieństwo, że ząb uda się uratować.

Wyleczenie zainfekowanego zęba, polega na usunięciu tkanki objętej zakażeniem. Wówczas, lekarz musi dotrzeć do kanałów korzeniowych zęba. Do tego celu, używa się specjalistycznych narzędzi, dzięki którym lekarz endodonta jest w stanie dotrzeć do zainfekowanej tkanki i usunąć ją w odpowiedni sposób.

Endodoncja mikroskopowa kraków daje gwarancję dokładnego i skutecznego leczenia. Zawdzięcza się to między innymi specjalistycznemu mikroskopowi, bez którego wykonanie zabiegu byłoby niemożliwe. Pozwala ona na dokładność oraz precyzję, co w tego typu przypadkach jest aspektem kluczowym. Oprócz tego, podczas zabiegu używany jest profesjonalny aparat RVG, pozwalający na ciągłe kontrolowanie całego procesu i opracowanie kanałów zęba. Podczas leczenia, kanały i korzenie zęba są dezynfekowane, specjalnymi środkami przystosowanymi do tego celu. Kiedy kanały zostaną dokładnie wyczyszczone, wypełnia się je bezpiecznymi i trwałymi materiałami, stosowanymi w zabiegach leczenia kanałowego. Warto zaznaczyć, że gabinet gwarantuje bezbolesność zabiegu.

You Might Also Like

Leave a Reply