Kwas hialuronowy czy botox – jak usuwać zmarszczki?

W gabinetach oraz w klinikach medycyny estetycznej można obecnie skorzystać z wielu zabiegów na zmarszczki. Wśród nich najpopularniejsze to kwas hialuronowy oraz botox. Czym różnią się te procedury i jaką warto wybrać?

Jak pozbyć się widocznych zmarszczek?

Zmarszczki są efektem naturalnego starzenia się organizmu człowieka. Również sprzyjają im ruchy mięśni twarzy, na przykład podczas uśmiechu, marszczenia czoła.

Takim zmianom można zapobiegać przez odpowiednią pielęgnację skóry, unikanie słońca, prowadzenie zdrowej diety oraz niestosowanie używek. Jednak z czasem i tak dojdzie do pojawienia się zmarszczek na skórze.

Obecnie można jednak usuwać zmarszczki, korzystając w tym celu z bezpiecznych, małoinwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej. Obecnie decyduje się na nie coraz więcej osób – wskazuje lekarz z instytut.bielenda.pl, który specjalizuje się w ich prowadzeniu.

Zabiegi na zmarszczki – co wybrać?

W gabinetach oraz w klinikach medycyny estetycznej można korzystać ze zróżnicowanych zabiegów przeznaczonych na zmarszczki.

Najczęściej wybierane są wtedy dwa z nich – zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego oraz botoksu, które bywają ze sobą mylone. Warto więc przyjrzeć im się bliżej, aby wybrać odpowiednią procedurę dla siebie.

Usuwanie zmarszczek botoksem

Toksyna botulinowa, inaczej botox, jest rodzajem substancji naturalnego pochodzenia, która produkowana jest przez bakterie jadu kiełbasianego. Wytwarzany przez nie jad ma działanie neurotoksyczne, co oznacza, że ma on szkodliwy wpływ na układ nerwowy. Powoduje zablokowanie przekaźnictwa nerwowego, a tym samym blokuje pracę nerwów i mięśni, które są z nimi połączone.

Ze względu na swoje działanie botox jest przede wszystkim rekomendowany na zmarszczki mimiczne, ponieważ to one są efektem pracy mięśni twarzy. Sprawdza się on między innymi na zmarszczki na czole, kurze łapki, zmarszczki przy nosie oraz przy ustach.

Zabieg polega na wprowadzeniu niewielkich dawek botoksu w miejsca, gdzie pojawiają się zmarszczki. Zmiany w wyglądzie widać po około 7-14 dniach, natomiast efekty pozostają zauważalne przez około 3-9 miesięcy.

Usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym

Drugim typem zabiegu stosowanym do usuwania zmarszczek są zastrzyki wykonane z kwasu hialuronowego – HA. Związek ten również jest naturalny i występuje on w skórze, a jego zadaniem jest jej właściwe nawilżenie oraz zapewnienie sprężystości.

W zabiegach medycyny estetycznej kwas hialuronowy jest używany w celu wypełniania, czyli działa on jako wypełniacz. Może on zatem pomóc w przypadku zmarszczek pochodzenia starczego, zwiotczeń skóry, gdy dochodzi do utraty jej jędrności i elastyczności.

W doborze najlepszej procedury na zmarszczki pomoże również lekarz medycyny estetycznej po przeprowadzeniu badania skóry. Wskaże on wtedy, jaki typ zabiegu będzie mógł przynieść najlepsze efekty i nadać skórze młodzieńczy wygląd.

Najlepiej zatem udać się do  dobrego gabinetu lub kliniki medycyny estetycznej, aby skorzystać z kompleksowego wsparcia i profesjonalnych zabiegów w trosce o swój wygląd.

 

You Might Also Like

Leave a Reply