Medycyna estetyczna – dla kogo będzie najlepszym wyborem?

Medycyna estetyczna to jeden z działów medycyny, którego głównym celem jest poprawa wyglądu. Jakie obejmuje ona procedury? Dla kogo będą najlepszym wyborem?

Na czym polega medycyna estetyczna?

Dziedzina taka jak medycyna estetyczna skoncentrowana jest na estetycznym wyglądzie twarzy, ciała oraz włosów. W tym celu wykorzystuje ona szeroką gamę zabiegów, które prowadzone są z użyciem określonych rodzajów preparatów, przyrządów i urządzeń. Zabiegi w ramach medycyny estetycznej pozwalają na uzyskanie bardzo dobrych efektów, ale jednocześnie nie są one tak inwazyjne jak zabiegi chirurgii plastycznej. Najczęściej dają one też efekty ograniczone w czasie, dlatego wymagają one powtarzania.

Jakie zabiegi medycyny estetycznej są dostępne?

Procedury medycyny estetycznej mogą wahać się od nieinwazyjnych do minimalnie inwazyjnych, w zależności od konkretnego wykonywanego zabiegu. Procedury nieinwazyjne to takie procedury, podczas których nie dochodzi do naruszenia ciągłości skóry, podczas gdy procedury inwazyjne mogą obejmować niewielkie nacięcia lub zastrzyki.

Do najczęściej stosowanych zabiegów medycyny estetycznej zaliczane są:

 • Laserowe odnawianie skóry,
 • Liposukcja – usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej poprzez małe nacięcia,
 • Liposukcja laserowa,
 • Mikrodermabrazja,
 • Mikronakłuwanie za pomocą małych igieł do tworzenia kontrolowanych mikrourazów w celu stymulacji produkcji kolagenu,
 • Niechirurgiczne modelowanie sylwetki, na przykład przez masaże podciśnieniowe,
 • Peelingi chemiczne,
 • Terapia osoczem bogatopłytkowym (PRP) – wstrzykiwanie skoncentrowanych płytek krwi w celu odmłodzenia skóry),
 • Wszczepianie nici – zabiegi prowadzone za pomocą rozpuszczalnych nici do podnoszenia i napinania skóry,
 • Wypełniacze skórne – kwas hialuronowy, na przykład stosowany do wypełniania zmarszczek, bruzd, do powiększania ust,
 • Zastrzyki z botoksu – toksyny botulinowej stosowane na zmarszczki mimiczne.

Z powyższych rodzajów zabiegów można skorzystać między innymi w gabinecie medycyny estetycznej bonadea-krakow.net.pl, który przygotował dla swoich klientów zróżnicowane procedury.

Medycyna estetyczna – dla kogo jest polecana?

Procedury medycyny estetycznej mogą pomóc osobom zmagającym się z różnymi problemami skórnymi. Kiedy warto je stosować? Często są one używane w zwalczaniu oznak starzenia, takich jak zmarszczki, drobne linie, utrata objętości i zwiotczenie skóry. Dzięki temu te zabiegi mogą pomóc odmłodzić skórę, poprawić teksturę i koloryt oraz przywrócić młodszy wygląd. Równie zabiegi te mogą dotyczyć konkretnych problemów skórnych, takich jak blizny potrądzikowe, przebarwienia, uszkodzenia słoneczne, nierówny koloryt skóry i nieregularności skórne. Te zabiegi mogą pomóc poprawić ogólny wygląd cery. Warto przy tym wskazać, że zabiegi medycyny estetycznej nie mają żadnych ograniczeń wiekowych, wobec tego można prowadzić je zarówno w przypadku skóry młodszej, jak i starszej. Doświadczony lekarz medycyny estetycznej będzie mógł dobrać optymalne procedury dla każdego klienta, aby uzyskać optymalne rezultaty.

 

You Might Also Like

Leave a Reply