Opakowania tekturowe – ekologiczne i ekonomiczne!

Dobre opakowania powinny być niedrogie, ale również trwałe i wytrzymałe. Dodatkowym plusem będzie możliwość ich recyklingu. Taką możliwość dają opakowania tekturowe, które dzisiaj cieszą się dużym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców. Zobacz, w jakich wariantach są dostępne i jak je zamówić!

Kiedy warto wybrać opakowania tekturowe?

Opakowana wykonane z tektury mają uniwersalne przeznaczenie i można zapakować w nie niemalże każdy przedmiot. Odpowiednio wykonane, wykończone dopasowanymi do produktów wkładkami mogą zapewnić im wysokie bezpieczeństwo podczas transportu i magazynowania.

Obecnie, gdy producent opakowań tekturowych może zaoferować tak szeroką gamę różnych typów opakowań do wyboru, firmy, które decydują się na ich zakup, mogą dobrać je indywidualnie do rodzaju sprzedawanych produktów, na przykład pod kątem ich wielkości, kształtu, ciężaru, ale również zaprezentować je w efektowny sposób, by przyciągnąć uwagę potencjalnych kupujących.

Warto też wskazać, że opakowania te mogą być używane zarówno do pakowania produktów jednostkowych, jak i do zabezpieczania ich wspólnie podczas transportu i magazynowania. Z tego względu są obecnie chętnie zamawiane także przez sklepy internetowe.

Co więcej, opakowania te wyróżniają się też przystępnymi cenami, wobec tego ich zakup nie jest związany z wysokim kosztem. To powoduje, że dzisiaj opakowania z tektury są tak często kupowane przez wiele firm.

Rodzaje opakowań z tektury

Kategoria opakowań tekturowych jest rozległa i obejmuje ona wiele typów produktów o różnych parametrach technicznych. Najczęściej producent opakowań tekturowych dzieli je na kategorie pod kątem ich budowy na:

  • opakowana tekturowe klapowe – opakowania te są wyposażone w składane klapy, które przeznaczone są do zaklejenia
  • opakowania tekturowe fasonowe – wyposażone są w praktyczne zamknięcie w formie wieczka z uszami
  • opakowania tekturowe denko wieczko – składają się z dwóch elementów, czyli z denka i wieczka, które wkładane są w siebie
  • opakowania kartonowe teleskopowe – składają się z dwóch pudeł, które wkładane są w siebie jak teleskop
  • opakowania kartonowe z paskiem klejącym – wyposażone w pasek z klejem dla łatwego pakowania
  • opakowania kartonowe w formie tacek – przeznaczone do zabezpieczenia foliami

Dodatkowo producent opakowań tekturowych może też zaoferować inne warianty opakowań i wykonać je w różnych wersjach, na przykład z okienkami z tworzywa, z zamknięciem na magnes.

Powyższe opakowania można zakupić jako gotowe, ale również można zdecydować się na zamówienie ich na wymiar, gdy konieczne jest zabezpieczenie przedmiotów o określonych kształtach i wymiarach.

Jak zamówić opakowania kartonowe?

Najlepiej zdecydować się na skorzystanie z oferty dobrego producenta materiałów opakowaniowych. Wtedy może on zaoferować szeroką gamę produktów do wyboru i również wykonać je na zamówienie klientów.

Obecnie istnieje też możliwość zamawiania opakowań kartonowych u producentów przez internet. Gotowe opakowania będą wtedy dostarczone do klienta na terenie całego kraju.

 

You Might Also Like

Leave a Reply