Popularność tenisa ziemnego

Popularność tenisa sprawia, że dużo osób decyduje się na jego trenowanie. To wiąże się z zakupem sprzętu https://dotenisa.pl/pilki-tenisowe-c-14.html.

Tylko w kolorze żółtym…

Z transmisji turniejów wielkoszlemowych wyobrażenie piłek tenisowych ogranicza się do żółtej piłki podawanej zawodnikom przez pomocników. Nic bardziej mylnego. Piłki do tenisa mogą się różnić kolorem, twardością, przeznaczeniem do różnych powierzchni i rodzajem materiału, z którego są wykonane https://dotenisa.pl/pilki-tenisowe-c-14.html. Czerwone, pomarańczowe, zielone czy żółte? Wybór koloru piłki nie może być przypadkowy i zależeć od upodobań estetycznych oraz koloru stroju na kort. Okazuje się, że kolory oznaczają przedział wiekowy, do którego piłka jest przeznaczona. Dla najmłodszych w klasie junior dostosowane są piłki czerwone. Piłki tenisowe w kolorze pomarańczowym będą odpowiednie dla starszych dzieci w wieku 8-9 lat. Zielonych mogą używać dzieci z większą motoryką 10 lub 11-letnie. Oznaczenia kolorystyczne, atrakcyjne dla trenujących dzieci, mają jeszcze jedną ważną funkcję. Ze względów bezpieczeństwa na kortach, dla najmłodszych opracowano piłki tenisowe wolniejsze od regularnych. Pozwala to na wyrobienie refleksu i umiejętności radzenia sobie z nadlatująca piłeczką. Czerwone piłki tenisowe są wolniejsze o 75%, pomarańczowe o 50%, a zielone o 25%. Żółte czyli regularne piłki, nazywane też normalnymi, rozwijają szybkość zależną od siły uderzenia.

Przeznaczenie piłek do gry w tenisa ziemnego

Piłki do tenisa różnią się też przeznaczeniem zgodnym z różnymi nawierzchniami kortów. Właściwy dobór piłeczki zależy od tego, na jakim korcie odbywa się trening czy turniej. Trzeba dobrać rodzaj piłki do kortu czyli wziąć pod uwagę jej twardość i sposób w jaki się odbija, co możemy sprawdzić w ofercie https://dotenisa.pl/pilki-tenisowe-c-14.html. Dla dzieci przeznaczone są piłki gąbczaste ułatwiające zagrywanie. Do treningów przeznaczone są bezciśnieniowe piłki gumowe. Są nieco cięższe, dobrze się odbijają i są wytrzymałe. Przy tego rodzaju piłkach tenisowych trudniej jest ją kontrolować po odbiciu, co może zniechęcać do treningów mniej wprawnych graczy. Profesjonalne piłki tenisowe czyli piłki ciśnieniowe, przeznaczone są do gry w czasie zawodów lub turniejów. Są lżejsze, można je kontrolować po uderzeniu, jednak z czasem tracą sprężystość.

Pasja i ciekawe hobby

Popularność tenisa ziemnego wzrasta stopniowo od końca XIX wieku, kiedy ludzie zaczęli zwracać uwagę na higieniczny i zdrowy tryb życia. Sport zarezerwowany dla nielicznych, związany z elitami, obecnie jest sposobem na spędzanie czasu wolnego dla szerokiego grona jego wielbicieli. Dostępność kortów tenisowych oraz bogata oferta sprzętu na stronie https://dotenisa.pl/pilki-tenisowe-c-14.html przyczyniają się do popularyzacji tego sportu. Warto pamiętać, że do gry potrzebne są odpowiednie buty, strój i piłki tenisowe. Przy nabywaniu akcesoriów nie ma większych ograniczeń, bo oferta firm produkujących sprzęt do tenisa jest imponująca.

Leave a Reply