Skuteczne filmy produktowe – jak je zrealizować?

Filmy produktowe pozwalają na ciekawe zaprezentowanie produktów oraz zainteresowanie nimi klientów. W jaki sposób zrealizować skuteczny film produktowy? Zobacz, jakie czynniki mają wtedy największe znaczenie!

Czym są filmy produktowe?

Termin jak film produktowy odnosi się do rodzaju filmu o funkcji reklamowej i często informacyjnie, którego zadaniem jest prezentacja produktu i jego funkcji, budowy, przeznaczenia.

 

Tego typu materiały filmowe bardzo często poza samym materiałem wideo prezentującym produkt zawierają również ścieżkę audio. Wówczas lektor może opisać produkt, może towarzyszyć temu również muzyka.

 

Filmy produktowe używane są w różnych branżach, dlatego też mają one bardzo szerokie zastosowanie i na ich wykonanie decyduje się wiele firm.

 

Film produktowy – jak go zrealizować?

Gdy planuje się filmy produktowe, bardzo duże znaczenie ma jakość ich realizacji, ponieważ to właśnie ona będzie w głównej mierze wpływała na ich przydatność i również może wtedy pozwalać na efektywniejszą promocję samego produktu oraz jego producenta.

 

Najczęściej zatem filmy produktowe wykonują agencje, które mają w tym zakresie duże doświadczenie i posiadają właściwe zaplecze pozwalające na wykonanie materiału według oczekiwań klienta.

 

Agencje wykonujące filmy reklamowe, które specjalizują się także w filmach produktowych, mogą wtedy zaoferować swoim klientom kompleksową obsługę, między innymi pod kątem przygotowania scenariusza, wyboru najlepszej formy prezentacji produktu, a także przygotowania materiału i jego postprodukcji.

 

Czym powinien wyróżniać się dobry film produktowy?

Aby film produktowy mógł odnieść sukces, bardzo duże znaczenie ma jego odpowiednia realizacja. Co wpływa na skuteczność tego typu materiałów?

 

Doby film reklamowy prezentujący produkt powinien robić to w krótkim czasie, zwięźle i atrakcyjnie. W tym celu duże znaczenie ma dobranie odpowiedniej formy jego prezentacji.

 

Dzisiaj bardzo często filmy produktowe wykonuje się z naciskiem na użycie nowoczesnych technologii, na przykład stosuje się wtedy obrót 360 stopni na specjalnych stolikach.

 

Warto też wskazać, że filmy produktowe STORYMAKERS.pl mogą być uzupełnione o innego rodzaju materiały, na przykład o animacje wykonane w technikach 3D oraz 2D. Za ich pomocą można między innymi zaprezentować wnętrze produktu, jego sposób działania.

 

Dodatkowym atutem może być zaprezentowanie produktu w miejscu jego przeznaczenia, na przykład w domu czy na zewnątrz, co pozwala na pokazanie, w jaki sposób można go wykorzystać.

 

Prezentowany w filmie produkt może być też dodatkowo opisany za pomocą widocznych na filmie napisów, na przykład w celu nazwania jego części czy też prezentacji jego najważniejszych zalet. Podanie informacji w takiej formie powoduje, że są one skuteczniej zapamiętywane.

 

Stosowane są również różnego rodzaju efekty, które pozwalają wtedy na uatrakcyjnienie całego przekazu. Dzięki temu może być on również zapamiętany na dłużej.

 

Gdzie zamówić film produktowy?

Gdy planuje się wykonanie filmów produktowych, najlepiej wybrać w tym celu sprawdzoną agencję, która ma duże doświadczenie i wiele podobnych materiałów na swoim koncie.

 

Obecnie więcej informacji o firmach wykonujących filmy produktowe można znaleźć już teraz w internecie. Na ich stronach można też zobaczyć przykładowe materiały.

You Might Also Like

Leave a Reply