Szukasz pomysłu na prezent dla dziecka? Wybierz loty w aerotunelu!

Tunele aerodynamiczne są dzisiaj popularną atrakcją dostępną w wielu polskich miastach. Gdy poszukujesz pomysłu na udany prezent dla dziecka, pomyśl o zabraniu go do aerotunelu!

Czym jest i jak działa tunel aerodynamiczny?

Aerotunele, czyli inaczej tunele aerodynamiczne są rodzajem tuneli pozwalających na stworzenie w nich warunków do swobodnego spadania. Spadanie to można porównać do spadania w przestworzach bez otwartego spadochronu.

Tunel aerodynamiczny składa się najczęściej z przeszklonego tunelu, w którym znajdują się duże wentylatory. Po uruchomieniu powodują one rozpędzenie powietrza do prędkości wynoszącej nawet ponad 300 km/h. Osoba korzystająca z tunelu aerodynamicznego może wtedy unieść się i poczuć tak, jakby latała w przestworzach.

W porównaniu do skoków spadochronowych loty w tunelu są bezpieczniejsze i łatwiej dostępne, a ponadto mają również niższe ceny. To powoduje, że są one obecnie tak popularne i decyduje się na wiele osób, które pragną przeżyć niesamowitą przygodę.

Od jakiego wieku można latać w tunelu aerodynamicznym?

Tunele aerodynamiczne mają mniej przeciwwskazań w porównaniu do lotów ze spadochronem. Ich dużym atutem jest między innymi możliwość latania przez osoby niepełnoletnie, w tym także w wieku już od paru lat. Najmłodszy uczestnik lotów w Polsce miał jedynie 2 latka!

Wobec tego lot w tunelu aerodynamicznym może być również świetnym pomysłem na podarunek dla dziecka, na przykład z okazji urodzin czy imienin, na Dzień Dziecka, pod choinkę oraz na wiele innych okazji.

Loty w tunelu aerodynamicznym – gdzie można z nich skorzystać?

Aktualnie tego typu tunele znajdują się w różnych lokalizacjach na terenie całej Polski. Obecnie można skorzystać z lotów również w stolicy Górnego Śląska – Katowicach, gdzie prowadzi je organizator https://katowice.profly.pl/.

Dokładne informacje na temat lotów w tunelach aerodynamicznych można znaleźć obecnie w internecie wraz z adresami, cenami oraz godzinami otwarcia tuneli.

Jak przebiega lot w tunelu aerodynamicznym?

Lot w tunelu aerodynamicznym nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania, ale należy pamiętać o tym, że wymaga on krótkiego przygotowania przed wejściem do tunelu.

Przed lotem uczestnik odbiera kombinezon wraz z kaskiem i zakłada go, a następnie otrzymuje instrukcje od instruktora, który będzie nadzorował jego lot w tunelu aerodynamicznym.

Po wstępnym przygotowaniu uczestnicy, którzy mają wziąć udział w locie, wchodzą do wnętrza tunelu aerodynamicznego, gdzie odbywa się lot. Standardowo czas lotu w tunelu to 3 minuty, przy czym najczęściej lot dzielony jest na dwie części po 1,5 minuty każda. Również można zdecydować się na wykupienie dodatkowych lotów oraz szkoleń.

Jako że tunele aerodynamiczne są przeszklone, również można z zewnątrz wykonywać zdjęcia osób, które znajdują się w środku. Dzięki temu można również uzyskać świetną pamiątkę po tym ekscytującym wydarzeniu. Wybrane rodzaje tuneli, w tym https://katowice.profly.pl/, posiadają również własne kamery, które przygotowują materiał filmowy z lotu.

Ile kosztuje latanie w tunelu aerodynamicznym?

Związane z lotami w tunelu wydatki wcale nie są bardzo wysokie. W przypadku wykupienia lotu dla osoby niepełnoletniej trzeba będzie przygotować się na wydatek około 280 złotych.

Dokładne koszty związane z lotami można znaleźć bezpośrednio na stronach internetowych tuneli, gdzie również można wykonać rezerwację lotu na wybrany termin.

Tunele aerodynamiczne oferują również vouchery upominkowe, dzięki którym można podarować lot innej osobie. Takie zaproszenie bardzo dobrze sprawdzi się również jako podarunek dla dziecka na różne okazje. Voucher można kupić na miejscu w tunelu albo można zdecydować się na zakupienie go przez internet.

 

You Might Also Like

Leave a Reply