Zabudowa sklepu na wymiar – stylowa i funkcjonalna

Wybierając zabudowę sklepu na wymiar, można sporo zyskać. Kiedy warto się na nią zdecydować? Jakie są główne zalety takich zabudów? W jakim wariancie mogą być one wykonane? Zobacz najważniejsze informacje!

W jakim sklepie sprawdzi się zabudowa na wymiar?

Zabudowa sklepu na wymiar jest alternatywnym rozwiązaniem dla kupna gotowych mebli. W wielu sytuacjach jest ona najlepszym wyborem, zwłaszcza wtedy, gdy celem jest atrakcyjna prezentacja produktów i jednocześnie wygodna praca pracowników.

Z zabudową sklepów na wymiar najczęściej mamy do czynienia wtedy, gdy są one niewielkie, dlatego też wykorzystanie w nich większych mebli lub mebli o wymiarach standardowych nie będzie możliwe. W efekcie sklep może być niefunkcjonalny i korzystanie z niego będzie niewygodne.

Zabudowy na wymiar doskonale sprawdzają się przy tym w sklepach, gdzie konieczna jest ekspozycja towarów, na przykład w piekarniach, ciastkarniach, sklepach sprzedających wyroby na wagę, które są podawane przez sprzedawcę.

Oczywiście, istnieje również możliwość wykonania zabudowy na wymiar w innych wariantach, na przykład może być to sklep odzieżowy, kosmetyczny, gdzie ważne jest optymalne wykorzystanie posiadanej przestrzeni.

Rodzaje zabudowy sklepu na wymiar – co wybrać?

Zabudowa sklepu na wymiar może być wykonana w wielu wariantach, więc warto przyjrzeć się im bliżej, aby wybrać najlepszy rodzaj zabudowy do swojego lokalu.

Najczęściej na wymiar wykonuje się różnego rodzaju regały, które umieszczane są przy ścianach lub pośrodku pomieszczenia. Mogą mieć one standardowe, proste półki, ale również mogą być one wyposażone w półki umieszczone pod kątem dla lepszej ekspozycji towarów i ich łatwiejszego podawania.

Następnym typem mebli, które często poddawane są zabudowie, są różnego rodzaju witryny. Dotyczy to zarówno standardowych witryn, jak i witryn chłodniczych, które mogą być wtedy wykonane tak, aby pasowały do reszty zabudowy sklepu i tworzyły dzięki temu spójną przestrzeń – wskazuje pracownik z firmy stolbar.net.pl specjalizującej się w zabudowach na wymiar.

Również na wymiar można wtedy wykonać ladę sprzedażową, która może być też połączona z innymi meblami, na przykład w przypadku sklepów jak cukiernie z witrynami, na których eksponuje się produkty. Umożliwia to wtedy łatwe pakowanie produktów oraz ich kasowanie. Od wewnętrznej strony lada może mieć też półki, szuflady ułatwiające przechowywanie.

Z jakich materiałów wykonuje się zabudowę sklepów?

Firmy zajmujące się zabudową sklepów dla klientów mogą wykonać je w zróżnicowanych wariantach, dlatego też mamy tutaj dużą dowolność w wyborze stylu, materiałów, wykończenia.

Firma stolbar.net.pl specjalizująca się w zabudowach na wymiar wykonuje swoje meble przede wszystkim z drewna oraz z wysokiej jakości płyt meblowych. Uzupełnia je również o wiele dodatkowych elementów, na przykład jak dekoracyjne oświetlenie ledowe, ozdobne okucia, na przykład w formie pasków, uchwytów. Na meblach może być też umieszczone logo firmy, litery z jej nazwą.

Gdy zatem sklep ma być zabudowany funkcjonalnie i efektownie, warto wybrać dobrą firmę, która ma w tym doświadczenie.

 

You Might Also Like

Leave a Reply