Agregaty tynkarskie pomogą w rozwoju Twojego biznesu!

Zajmujesz się prowadzeniem prac budowlanych i wykończeniowych na zlecenie klientów? Nie korzystasz jeszcze z agregatu tynkarskiego? W takim przypadku pomyśl o zainwestowaniu w tego typu wyposażenie. Jakie korzyści związane są z używaniem agregatów? Do jakich prac można je zastosować?

Do czego służy agregat tynkarski?

W nowoczesnym budownictwie często wykorzystuje się obecnie nowoczesne urządzenia umożliwiające przyspieszenie i ułatwienie prowadzonych robót. Wśród nich znajdują się także agregaty tynkarskie.

Agregat tynkarski jest urządzeniem, którego celem jest przygotowanie materiału przez wymieszanie go z wodą, a także pozwalają na jego podanie na większą odległość za pomocą węży. Na końcu węża znajduje się w pistolet z lancą, który umożliwia nakładanie materiału pod ciśnieniem.

Z jakimi materiałami współpracują agregaty tynkarskie?

Za pomocą agregatów tynkarskich można nakładać różnego rodzaju materiały. Tego typu maszyny nie tylko umożliwiają nakładanie tynków, ale też innych typów materiałów używanych w budownictwie i wykończeniu, dlatego też mają one rozległe zastosowanie.

Za pomocą agregatów tynkarskich można nakładać materiały jak:

 • tynki – wapienne, gipsowe, gipsowo-wapienne, wapienno-cementowe, cementy, tynki tłumiące, tynki elewacyjne, tynki ogniochronne, tynki dekoracyjne
 • zaprawy – szczelinowe, zbrojeniowe, murarskie, klejowe
 • gładzie i masy szpachlowe
 • wylewki maszynowe
 • kleje
 • masy bitumiczne
 • masy poliuretanowe

Tak szeroka gama materiałów powoduje, że agregaty tynkarskie mogą pomóc firmie w prowadzeniu wielu prac, co przekłada się również na większą efektywność pracy.

Agregat tynkarski – korzyści z zakupu

Zamówienie agregatów tynkarskich przez firmę w branży budowlano-wykończeniowej jest związane z różnymi korzyściami. Zaliczają się do nich w szczególności:

 • przyspieszenie prowadzonych prac
 • poprawa jakości materiałów
 • zredukowanie kosztów
 • dostęp do nowych zleceń
 • większe zadowolenie klientów

Gdzie zakupić agregat do tynkowania?

Aktualnie agregaty tynkarskie są oferowane przez wiele firm, które mogą zaoferować klientom dostęp do szerokiej gamy modeli o zróżnicowanym przeznaczeniu i parametrach technicznych.

Aktualnie są one również dostępne w polskich firmach zajmujących się produkcją agregatów, które zapewniają również klientom dostęp do nowoczesnego wyposażenia i kompleksowej obsługi posprzedażowej związanej z ewentualnymi naprawami, serwisem, konserwacjami.

Jakie ceny mają agregaty tynkarskie?

Koszty związane z zakupieniem urządzeń jak agregaty tynkarskie wynikają głównie z ich parametrów technicznych oraz zastosowania.

Najczęściej należy liczyć się z wydatkiem wynoszącym od około 20 do 50 tysięcy złotych. Agregaty o wyższej mocy, szerszym zastosowaniu związane są z kosztami wyższymi od podstawowych modeli.

Ceny agregatów tynkarskich można sprawdzić online na stronach ich producentów, gdzie dostępne są również dokładne informacje na temat ich parametrów.

Możliwości finansowania agregatów tynkarskich

Firmy planujące zakupić wyposażenie jak agregaty tynkarskie mogą obecnie skorzystać z różnych form ich finansowania, by dzięki temu zaopatrzyć się w niezbędny sprzęt bez ponoszenia znacznych kosztów i ryzyka.

Dużym zainteresowaniem cieszy się przede wszystkim finansowanie polegające na leasingu maszyn. Dzięki niemu można pozyskać sprzęt w ramach umowy leasingowej i opłacać przystępne raty leasingowe w okresie korzystania ze sprzętu. Następnie może być on wykupiony na własność lub oddany firmie leasingowej.

Można również skorzystać z kredytów firmowych umożliwiających zakup potrzebnego sprzętu.

 

You Might Also Like

Leave a Reply