EMS – sposób na skuteczniejszy trening!

Nie każdy ma czas na spędzanie godzin na siłowni. Nie każdy ma również motywację do ćwiczenia samodzielnie w domu. W takim przypadku warto pomyśleć o skorzystaniu z treningów personalnych EMS. Co to jest? Wyjaśniamy, na czym polegają te popularne obecnie treningi!

EMS – elektrostymulacja mięśni. Co to znaczy?

Skrót EMS wywodzi się z angielskiego od Electrical Muscle Stimulation. Oznacza on elektryczną stymulację mięśni, czyli ich elektrostymulację. Termin ten odnosi się do techniki wykorzystywanej podczas rehabilitacji i treningów, w trakcie której mięśnie są dodatkowo aktywowane za pomocą impulsów elektrycznych.

Elektrostymulacja jest prowadzona za pomocą dedykowanych urządzeń stacjonarnych lub mobilnych. Generują one impulsy elektryczne według wybranego programu, a następnie doprowadzają je do mięśni za pomocą przewodów i elektrod. W profesjonalnych klubach sportowych w tym celu wykorzystuje się również specjalne rodzaje kamizelek.

Jakie są zalety treningów EMS?

Tego typu treningi są przede wszystkim bardziej efektywne od zwykłego ruchu, ponieważ dochodzi wtedy do mocniejszej pracy mięśni. W rezultacie nawet proste ćwiczenia, które nie są forsowne i wymagające, pozwalają na uzyskanie świetnych wyników.

Dużym atutem treningów EMS jest ich krótki czas trwania, ponieważ jeden trening w klubie sportowym zwykle nie przekracza 20-30 minut. Dzięki temu są one również świetnym wyborem dla tych, którzy nie mają zbyt wiele czasu na ćwiczenia, ale chcą zadbać o swój wygląd, kondycję i zdrowie.

Treningi EMS nie stanowią też znacznego obciążenia dla układu ruchu, dlatego można korzystać z nich również w przypadku dolegliwości stawowych, w trakcie rehabilitacji, aby uzyskać wtedy lepsze efekty.

Kluby sportowe organizujące treningi EMS najczęściej prowadzą je również jako treningi personalne. Oznacza to, że odbywają się one razem z trenerem osobistym – personalnym. Dobiera on odpowiedni rodzaj treningu do celów klienta, a także nadzoruje prawidłowe wykonywanie ćwiczeń i monitoruje efekty. Dzięki temu nawet osoby ze słabszą motywacją mogą uzyskać lepsze wyniki dzięki treningom EMS.

Komu polecane są treningi elektrostymulacji mięśniowej?

EMS to treningi, które mają bardzo szerokie przeznaczenie i można skorzystać z nich z różnych wskazań. Kiedy warto zapisać się na taki trening w klubie sportowym?

  • Nadwaga i otyłość – treningi wspierają utratę tkanki tłuszczowej i przyspieszają spalanie kalorii, dlatego umożliwiają utratę kilogramów.
  • Modelowanie sylwetki – dzięki nim można nadać sylwetce wymarzony wygląd, na przykład uzyskać szczuplejszą talię, podnieść pośladki, podkreślić rys mięśni.
  • Rozbudowa masy mięśniowej – za pomocą EMS można sprawić, że mięśnie będą miały większą objętość oraz siłę.
  • Podniesienie kondycji – wspierają one kondycję, dlatego pomagają również sportowcom, dla których jest ona bardzo ważna.
  • Poprawa stanu zdrowia – wspomagają pracę układu ruchu, a także układów krążeniowego, oddechowego, pokarmowego, dbając kompleksowo o dobre zdrowie.
  • Bóle pleców – EMS pomaga osobom z dolegliwościami ze strony kręgosłupa, między innymi mającymi pracę siedzącą.
  • Rehabilitacja – za pomocą treningów wspieranych przez EMS można również uzyskać lepsze efekty w rehabilitacji, na przykład po doznanych urazach, w różnych chorobach.

Treningi EMS – gdzie można się zapisać?

Aktualnie popularność treningów EMS jest bardzo wysoka, więc są one również coraz łatwiej dostępne. Dzisiaj można skorzystać z nich w większości dużych miast w Polsce, między innymi we Wrocławiu.

Więcej informacji o treningach EMS we Wrocławiu w klubie Intime można uzyskać pod adresem: https://www.intime.pl/trening-ems-wroclaw/.

 

 

You Might Also Like

Leave a Reply